• obalový materiál vlnitá lepenka

Papierové ochranné hrany

Ochranné hrany sú najlepším spôsobom ochrany rohov zabalených výrobkov a ideálnym spôsobom na fixáciu paletovej jednotky. Sú ekonomické a ekologické. Po použití sú znova použiteľné, alebo vhodné na okamžitú recykláciu formou odpredaja do zberných surovín.

Vyrábajú sa lisovaním a lepením viacerých vrstiev 100% recyklovaného papiera pod vysokým tlakom. Pri výrobe sa používajú výhradne zdravotne a ekologicky čisté vodou riediteľné lepidlá. Výrobok je vhodný na balenie potravín.

Výhody použitia Ochranných hrán:

  • predchádzate vzniku škôd pri manipulácii, preprave a skladovaní – šetríte,
  • šetríte lesy, nahrádzate ťažké a drahé drevené obaly, čím získate lepší, ľahší a navyše lacnejší obal,
  • šetríte vlastných zamestnancov – s obalmi je podstatne ľahšia manipulácia,
  • šetríte priestor v sklade zvýšením stohovateľnosti kartónov alebo celých paletových jednotiek,
  • šetríte náklady na stretch fóliu – použitím hrán výrazne znižujete počet potrebných ovinutí fóliou,
  • šetríte náklady na vratné obaly.

Výhody a rôzne spôsoby použitia Ochranných hrán

Ochranné hrany slúžia na: ochranu hrán baleného tovaru, fixáciu tovaru na palete, náhradu drevených obalov, zvyšovanie stohovateľnosti paletových jednotiek a krabíc, vystuženie vnútorných hrán kartónových obalov, vytváranie ochranných konštrukcií… Pozrite si galériu obrázkov: Výhody a rôzne spôsoby použitia.

Použitie v rôznych odvetviach hospodárstva

Už niekoľko desaťročí sa používajú vo všetkých odvetviach výroby a v logistike. Dôkazom opodstatnenosti použitia ochranných hrán je skutočnosť, že ich na balenie svojich výrobkov používajú renomované nadnárodné spoločnosti, ktoré pri výbere a voľbe obalových materiálov využívajú najnovšie poznatky výskumu špičkových odborníkov, optimalizujú náklady na baliaci proces a neustále hľadajú ekologickejšie spôsoby výroby s menším dopadom na životné prostredie. Pozrite si galériu obrázkov: Použitie v rôznych odvetviach hospodárstva.

Papierové ochranné hrany
5 (100%) 3 votes